Ogłoszenia Parafialne

1. Dziś jest 20X 29 n zwykła. Dzisiejszą niedzielą Misyjną rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca ze Mszy św. o 11.00 przeznaczona jest na potrzeby misji. Dzisiaj także liczenie

    frekwencji na Mszy św. i przy Komunii św. Msze Św. w Parafii:

    -   o 8.00 - w int. zar. przez rodz. Woźniak,
    -   o 9.30 - w int. zar. przez rodz. Minkiewicz,

    -  o 11.00 - o boże bł. i zdrowie dla Remigiusza i Ireny Ulrych i pomyślny zabieg dla Ireny,

    - o 16.30 - Nabożeństwo Różańcowe, 

    - o 17.00 - w int. zar. przez rodz. Olkowskich.

2. Msze św. w tym tygodniu:

   * w poniedziałek o 16.30 Nabożeństwo Różańcowe, po nim Msza św. w int. zar. przez rodz. Walaszko, 

   * we wtorek w parafii nie ma Mszy św.,

   * w środę o 16.30 Naboż. Różańcowe, po nim Msza św. z nowenną nie ma intencji, 

   * w czwartek o 16.30 Nabożeństwo Różańcowe, po nim Msza św. nie ma intencji,

   * w piątek o 16.30 Nab. Różańcowe z okazją do spowiedzi, po nim Msza św. nie ma int.,

    * w sobotę o 9.00 N R, po nim Msza św. o boże bł. i zdrowie dla Gerarda w dniu 18 ur.,

    * w przyszłą niedzielę 27X 30 n zwykła. Msze Św. w Parafii: 

        -   o 8.00 - +Czesław Wiktorowski (12)- od rodziny, 

        - o 9.30 - w int. zar. przez rodz. Dorobisz, 

        - o 11.00 -+Tadeusz, Przemysław Kowalczyk, 

        - o 16.30 - Nabożeństwo Różańcowe, 

        - o 17.00 - w int. zar. przez rodz. Bielickich. Po Mszy św. o 11.00 zebranie dla idących 11 XI do S. Bierzmow.

3. Dziękuję 7/14 rodz. z ul. Dębowej, które przyszły wczoraj posprzątać Kł i złożyły w ofierze 120zł na potrzeby par. Bóg Wam zapłać. W tę sobotę sprzątania Kła nie będzie.        4. Św. Par. działa w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po N. Róż. - 17.00 - 19.00.

5. Próby scholii odbywają się w niedziele o 10.00 w Kościele. Zapraszamy nowe osoby obu płci, którzy chcieliby śpiewem chwalić Boga i pomagać innym w udziale we Mszy.

6. Szkolne Koła Caritas przy SP 5 uczestniczy w akcji „opatrunek na ratunek” i zbiera materiały opatrunkowe, termometry, glukometry dla szpitala w Afryce. Jeśli ktoś chce            pomóc, w/w dary przynosi p. Katechetce A. Maciorowskiej. Więcej info na str. f szkoły.

7. Są jeszcze 3 miejsca dla dzieci na Zimowisku Par. w Zakopanem, (2 tydzień ferii-luty). - koszt ok. 700zł, i jest ok. 60 miejsc na letnią kolonię par., od 8VIII w Jastrzębiej Gó-      rze, koszt dla dziecka ok. 1200, dla dorosłego 1450. Zapisy u P. Mirosławy w Św. Par.  

8. Przypominam, że od 2 niedzieli listopada co miesiąc będzie zbiórka do puszek na po krycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza parafialnego.    14. KARTKI dla dzieci.

9. Niedługo Uroczystość Wszystkich Św. Pamiętajmy o porządkach na grobach, ale przede wszystkim „posprzątajmy” we własnej duszy przez przystąpienie do spowiedzi                - abyśmy mogli w intencji naszych zmarłych przyjąć Komunię Św. Przypominam więc, że w czasie nabożeństw różańcowych jest zawsze okazja do spowiedzi.

10. Od jutra będą zbierane w naszych domach, podobnie jak w latach ubiegłych, ofiary na ogrzewania kościoła w sezonie grzewczym 2019/20. Rada                  Parafialna prosi o jednorazowy dar od rodziny 30 zł. Zachęćmy do ofiarności także tych, którzy do Kościoła chodzą rzadko, bo ciepło znów podrożało
      i tylko ofiary od wszystkich rodzin są w sta
nie pokryć koszt ogrzewania. Jeśli zaś nikt do nas do domu nie dotrze, proszę ofiarę przekazać komukolwiek        z R Par, pani katechetce, kościelnemu, bądź ks. Proboszczowi.

11. Także od jutra będą roznoszone po naszych domach kartki na wypominki. Jeśliby do kogoś do 26X kartki wypominkowe nie dotarły, niech zgłosi się po        nie do zakrystii.

    Wyraźnie wypełnione kartki proszę składać w zakrystii lub na tacę. Plan modlitwy wypominkowej za zmarłych w listopadzie wywieszony jest w gablotce.

12. Za tydzień w Gościu Niedzielnym film o objawieniach w Lourdes. Zapisy w zakrystii.


Życzę Wszystkim w nowym tygodniu bożego pokoju, ciepła i radości.

                                                                               SZCZĘŚĆ BOŻE!


 W związku z udziałem w programie "Szkoła z misją" chcielibyśmy zachęcić całą szkolną społeczność do niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących. Rozpoczynamy akcją Opatrunek na ratunek. Zbieramy wszystkie materiały opatrunkowe – nowe, nieużywane i z długim terminem ważności (minimum 0,5 roku). Bardzo potrzebne są maści ichtiolowe, proszek Dermatol, igły, strzykawki, venflony, drobne sprzęty
i urządzenia medyczne: termometry bezrtęciowe albo elektroniczne, ciśnieniomierze, baterie do tych 
sprzętów, glukometry z paskami. Będzie to nieoceniona pomoc dla misyjnych szpitali w Afryce. Potrzebne artykuły proszę przekazywać Pani Agnieszce Maciorowskiej.